Larry Page ve Sergey Brin

Hiç kuşku yok ki teknoloji dediğimiz zaman iletişim ve internet, internet dediğimiz zamanda aklımıza Google arama motoru geliyor. İdealist insanların ortaya koymuş olduğu mükemmel proje, 100 milyonları arkasından sürüklemeye devam ediyor. Larry Page bu olağanüstü sistemin kurucularından biri olmakla beraber, Sergey Brin ile birlikte başlattığı projeler ile gerçekten örnek gösterilecek bir insan olarak karşımıza çıkıyor. Henüz 44 yaşında olan ve oldukça genç bir yatırımcı olarak karşımıza çıkan Larry Page, aslında Lawrence Page ismini taşımaktadır. Amerika’nın Michigan eyaletinde dünyaya gelmiş olan bu cesur yatırımcı, interneti verimli kullanma konusunda insanlara gerçekten müthiş avantajlar sağlamıştır. Google temel algoritmalarını en iyi şekilde geliştiren teknoloji ile alakalı sürekli kendini yenileyen Larry Page bugün pek çok insan için ilham kaynağı olmak zorundadır.

Doğru Yatırım Tercihi

İnsanların ihtiyaçlarını tam olarak belirleyen ve buna göre hamle yapan yatırımcıların, her zaman daha kazançlı çıktığına şahitlik ediyoruz, işte bu konuda ön planda olan Larry Page, çok cesur bir yatırımcı ve mükemmel bir idealist olarak karşımıza çıkmış durumdadır. Ortak olduğu Larry Page ile aynı yaşta olan Rus iş adamı Sergey Brin 43 buçuk milyar dolar servet ile gerçekten büyüleyici bir zenginliğin sahibidir. Son derece bilinçli ve ileriyi gören bir yatırımcı olarak karşımıza çıkan o insanın yine idealistler için iyi bir örnek oluşturduğunu söylemek gerekiyor. Bu iki zeki insan ve yatırımcı olarak kendini kanıtlayan girişimciler, insanların ihtiyacı olan sektörü belirlemiş ve bu konuda yatırım yapmışlardır.

Ortaya koydukları ortaklık ve projeler ile birlikte sürekli yeni güncellemelere müşteri olan bu muazzam insanlar, internet erişimini ve gelişmiş teknolojisini en iyi şekilde temsil etmeye devam etmişlerdir. Arama motoru optimizasyonu için en çok tercih edilen Google, insanların internet kullanımını çok daha nitelikli ve verimli bir hale taşımış durumda. Gerek bu konuda teknik görev üstlenen Larry Page gerekse de yatırımcı olarak ön plana çıkan Sergey Brin, bu güvenilir sistemi insanlar için çok daha geniş bir proje kapsamında değerlendirmeye devam etmişlerdir.

Bilinçli Yatırım

Ek çok değişik sektörde çalışan ve yatırımlarını yapan işadamları karşımıza çıkıyor, özellikle yatırım yapmak için insanların ihtiyaç duyduğu teknolojiyi temsil eden yatırımcılar içerisinde, Larry Page ve Sergey Brin gerçekten çok ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Kalburüstü üniversitelerde eğitimini tamamlamış olan bu olağanüstü insanlar, hayal gücünün sınırlarını keşfetmeye çalışıyor, adeta hayal gücünün ortaya koyduğu ürünleri piyasaya insanların hizmetine sunuyor. Ne yaptığını bilen ve attığı adımlardan haberdar olan yatırımcı şeklinde karşımıza çıkan uzmanlar, zenginlik konusunda da gerçekten hatırı sayılır bir servetin sahipleridir.

Günümüzde kendine örnek olarak idealist yatırımcı arayan insanlar için Google arama motorunun kurucuları gerçekten iyi bir örnektir. Gerek Larry Page gerekse de Sergey Brin, mükemmel bir projenin yükselişinde söz sahibi konuma gelmişlerdir. Aslında pek çok yeni teknoloji çalışması için de bu insanların çok iyi bir örnek olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir